İndirimli Elektrik Nedir?

Ucuz Elektrik Sık Sorulan Sorular


Elektrik tedariği için ne yapmam gerekiyor?

Yıllık elektrik tüketim miktarınız ve son faturanız gibi bazı bilgileri iletmeniz gerekmektedir. Daha sonra elektrik satış ekibimiz sizinle en kısa sürede irtibata geçerek fiyat teklifinizi sunacaktır. Linki tıklayarak sizde bu fırsattan faydalanabilirsiniz.


İndirimli elektrik almaya başlamak için teknik olarak (hat, trafo, sayaç vb..) bir değişiklik yapılmasına gerek var mı?

Teknik olarak hiçbir değişiklik yapılmasına gerek yoktur. Not: Sayaçların elektronik olma zorunluluğu devlet tarafından istenmektedir.


Elektrik almak bana ek bir maliyet getirecek mi?

Elektrik almanız ve aldıktan sonraki süreçte hiçbir ek maliyetiniz bulunmamaktadır. Şu anda kullandığınız elektrik kalitesinde bir değişiklik olmadan çalışmalarınıza devam edebileceksiniz.


Fiyat teklifim nasıl oluşacak, avantajım ne olacak?

Sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda çalışmalar yaptıktan sonra, tarife grubunuza ve gün içindeki tüketim miktarınıza göre TEDAŞ tarifesi üzerinden indirim uygulayarak size bir teklif ileteceklerdir. Böylece şu anda kullandığınız elektrikte hiçbir değişiklik olmadan daha az fatura ödeyebilirsiniz.

Evimin elektrik ihtiyacını karşılayabilir miyim?

Aylık ortalama 68 TL üzeri fatura ödemesi yapılan meskenlerde de elektriğinizi temin edebilirsiniz. Ayrıca siteler, bloklar ve rezidanslar gibi toplu yaşamın olduğu yerlerde de indirimli elektrik kullanılabilir.


Sayacıma herhangi bir cihaz takılacak mı ?

İndirimli elektrik kullanmak için sayacınıza herhangi bir cihaz bağlanmayacaktır. Mevcut altyapınızla elektrik kullanmaya devam edeceksiniz.

Elektrik arızalanması durumunda muhatabım kim olacak? Kimi arayacağım ?

Bölgenizde elektrik dağıtımı yapan firma, arıza ve herhangi bir sorun durumunda sizlere hizmet verecektir.


Abone olunca şu an kullandığım elektriğin kalitesinde değişiklik olur mu? Kesinti yaşar mıyım?

Elektriğinizi kalitesinde ve sürekliliğinde hiçbir değişiklik olmadan kullanmaya devam edersiniz. Farklı bir firmaya geçmeniz herhangi bir şekilde elektrik kesintisi yaşamanıza sebep olmaz.

TEDAŞ'a geriye dönük borcum olması geçiş yapmama engel mi?

Başvuru sahibinin yeni sözleşme yapabilmesi için aboneliğinin bağlı bulunduğu TEDAŞ'a vadesi geçmiş herhangi bir borcunun bulunmaması gerekir. Aksi takdirde müşteriden geçmişe ait tüm bu borçları kapatması talep edilir.

Bir yıl içinde elektrik kullanımım serbest tüketici limiti altında kalırsa ne olur?

Sözleşme yılı sonunda bu limitin altında tüketim olması halinde dağıtım firması PMUM’a bilgi vererek serbest tüketici hakkının kaybedilmesini sağlamakta ve müşteri dağıtım firmasından elektrik tedarikine başlamaktadır.

Sözleşme imzaladıktan sonra dağıtım firmasına bildirimde bulunmam gerekir mi?

Tedarikçi değişikliği için herhangi bir işlem yapmanıza gerek bulunmamaktadır.